PODSUMOWANIE SEZONU 2023 ZA NAMI!


GALA PZTRI 2024!


20 stycznia w Hotelu Marriott odbyła się już trzecia Gala organizowana przez Polski Związek Triathlonu. Podczas wydarzenia, w którym udział wzięli zawodnicy, trenerzy, organizatorzy zawodów i sympatycy dyscypliny wręczone zostały nagrody dla najwyżej sklasyfikowanych osób i klubów w 2023  roku. Na początku Gali nagrodzone zostały 3 najwyżej sklasyfikowane osoby w Rankingu Grup Wiekowych PZTri za 2023 roku. W rankingu punktowali zawodnicy i zawodniczki startujący w zawodach objętych systemem licencyjnym Polskiego Związku Triathlonu oraz w imprezach Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy.Ranking Grup Wiekowych 2023 Następnie przyszedł czas na zawodników rywalizujących w ramach sportu kwalifikowanego w kategorii od młodzika, przez juniora młodszego, juniora, młodzieżowca, aż po kategorię open, którzy otrzymali statuetki oraz czeki za Końcową Klasyfikację Pucharu Polski za rok 2023.W klasyfikacji Open najlepsze wśród kobiet były:1. Magdalena Sudak
2. Marta Łagownik
3. Józefina Młynarska
4. Joanna Woźniak
5. Zuzanna Sudak

Wśród mężczyzn

1. Maciej Bruździak
2. Mateusz Głuszkowski
3. Marcel Kozaczkiewicz
4. Kamil Kulik
5. Robert Czysz

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski PZTri 2023

Na Gali nagrodzeni statuetkami zostali również najlepsi zawodnicy i zawodniczki Grand Prix w Aquathlonie.

Klasyfikacja Generalna Grand Prix w Aquathlonie

Ponadto podczas Gali PZTri wyróżnione zostały najlepsze kluby, które zdobyły największą liczbę punktów w Klubowej Klasyfikacji Końcowej Pucharu Polski za rok 2023:

1. Sportwise Kraków
2. KU AZS UAM Poznań
3. UKS G-8 Bielany Warszawa
4. TS Akwedukt Kielce
5. KS Posnania
6. Litwin Triathlon Elite Wrocław
7. Swim Tri Rzeszów
8. KTS Ironman Kwidzyn
9. Uczniowski Klub Sportowy “Lusowo”
10. Cityzen Poznań

Wręczono zostało również wyróżnienia w programie "Potrójne mistrzostwo" za 10 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Balikesir dla Aleksandry Ferchmin.

Na sam koniec zostały wręczone 3 wyróżnienia w tym "Impreza Roku 2023", którą głosami internautów już po raz drugi została ChampionMan Duathlon Czempiń.

Tytuł "Trener Roku 2023" powędrował do Filipa Przymusińskiego.

"Zawodnika Roku 2023", którym został Kacper Stępniak.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji tej uroczystości:  Enea, Elemental Holding S.A., Tryumf, Tripower, Isands Enklawa Sportu, Balcia Insurance SE.

Dziękujemy również partnerom instytucjonalnym bez których realizacja naszych działań w 2023 roku nie byłaby możliwa: Ministerstwu Sportu i Turystyki, Centralnemu Wojskowemu Zespołowi Sportowemu, Instytutowi Sportu - Państwowemu Instytutowi Badawczemu.

Za bardzo dobrą współpracę i  nieocenioną pomoc przy organizacji wydarzenia dziękujemy Hotelowi Mariott Warszawa.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy, że byliście z nami w roku 2023!